Box subskrypcyjny z polskimi kosmetykami w Holandii

0 0.00  Cart

Brak produktów w koszyku.

Natur Beauty Box © Copyright 2022 – All rights reserved

Naturalna pielęgnacja twarzy, ciała i włosów – jakie kosmetyki wybrać

Wiele problemów skórnych i włosowych można zwalczyć za pomocą naturalnej pielęgnacji. Z kolei stosowanie nieprawidłowej i źle dobranej pielęgnacji może te problemy potęgować. Wybierając naturalną pielęgnację dbamy nie tylko o naszą skórę i włosy, ale również podejmujemy świadome działania wobec środowiska. Wobec tego warto wiedzieć, jak powinna wyglądać naturalna pielęgnacja ciała i włosów.

Czym jest naturalna pielęgnacja?

Żeby takową stosować, najpierw należy zrozumieć, czym jest naturalna pielęgnacja. Z pewnością, jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z naturalnymi kosmetykami, to będzie oznaczać dla Ciebie dużą zmianę. Jednak punktem wyjściowym jest zwracanie uwagi na skład. Kiedy zaczynamy rozpoznawać potrzeby naszej skóry i włosów, wówczas możemy zacząć sięgać po odpowiednie kosmetyki.

Stosowanie naturalnej pielęgnacji to dobór kosmetyków opartych na ekstraktach roślinnych i olejach naturalnych. Natur Beauty Box, czyli naturalne kosmetyki w Holandii, ma za zadanie selekcjonować takie produkty i Wam je dostarczać.

Naturalna pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy powinna się składać z 3 etapów: oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Im prostszy skład kosmetyków, tym lepiej. Jednak nie powinno się zapominać o indywidualnych potrzebach naszej skóry.

Oczyszczanie skóry twarzy

Poranna i wieczorna rutyna powinna rozpoczynać od oczyszczenia twarzy. Niezależnie od pory dnia na naszej skórze gromadzi się sebum i różne zanieczyszczenia, które zapychają pory i przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Do oczyszczenia skóry świetnie sprawdzi się delikatna pianka myjącanaturalna glinka lub mydło węglowe do mycia twarzy. Ceni się również właściwości nawilżające, dlatego można stosować kosmetyki oczyszczające z dodatkiem aloesu.

Naturalna pielęgnacja ciała

Pielęgnacja skóry ciała jest równie ważna, jak pielęgnacja twarzy, choć może nie tak wymagająca i precyzyjna. Mimo tego nie powinniśmy lekceważyć jej potrzeb. Na skórze ciała rzadziej pojawiają się niedoskonałości, choć mogą pojawiać się punktowo, a w takim wypadku warto wdrożyć do pielęgnacji oczyszczanie. Moje pudełko subskrypcyjne z kosmetykami w Holandii zapewnia dostęp do naturalnych kosmetyków, z których zbudujesz kompleksową rutynę pielęgnacyjną całego ciała.

Złuszczanie skóry ciała

Złuszczanie martwego naskórka nie tylko stanowi swego rodzaju oczyszczenie skóry, ale również umożliwia składnikom odżywczym przenikanie do głębszych warstw skóry. Postaw na peeling na bazie naturalnych składników np. z wyciągiem z herbaty lub z dodatkiem wosku pszczelego. Możesz również stworzyć własny peeling z wykorzystaniem domowych produktów, takich jak: kawa, cukier, olej kokosowy, miód czy cukier. Jeżeli wolisz kupować gotowe kosmetyki, zwracaj uwagę czy zawierają właśnie powyższe składniki.

Oczyszczanie skóry ciała

Trądzik nie jest problemem występującym tylko i wyłącznie na twarzy. Niedoskonałości mogą pojawiać się na ramionach, plecach czy klatce piersiowej. Nadprodukcja sebum skłania nas do oczyszczania skóry ciała, najlepiej za pomocą produktów o delikatnym działaniu ze składnikami odżywczymi, najlepiej w postaci olejków. W tej roli doskonale sprawdzi się także naturalne mydło z masłem shea lub delikatna pianka myjąca.

Nawilżanie skóry ciała

Po złuszczeniu i oczyszczeniu skóry przychodzi pora na odpowiednie nawilżenie. Nawilżając skórę ciała najchętniej sięgamy po masła do ciałabalsamy czy olejki. Kosmetyk nawilżający, który zawiera olej roślinny czy masło roślinne zapewnia ochronę skóry oraz dostarczenie jej cennych składników odżywczych.

Naturalna pielęgnacja włosów

Naturalna pielęgnacja sprawdza się także w przypadku dbania o włosy. Aby cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami musimy działać u źródła, co oznacza, że tak naprawdę pielęgnacja włosów dotyczy skóry głowy. Nakładając kosmetyki na włosy podtrzymujemy jedynie efekt uzyskany poprzez pielęgnację skóry.

Oczyszczanie skóry głowy

Powtarzamy rutynę i oczyszczamy także skórę głowy. Dzięki naturalnej pielęgnacji możemy wyregulować pracę gruczołów łojowych, a także poprawić krążenie, co prowadzi do wspomagania wzrostu włosów. Naturalny peeling do skóry głowy może zawierać kofeinę, hydrolat, kwasy oraz olejki.

Mycie skóry głowy

Nie warto kupować produktów do mycia włosów z dodatkiem parabenów czy silikonów. Właściwa pielęgnacja skóry głowy, czyli naturalna, to mydło w kostce lub naturalny szampon do włosów wzbogacony o składniki aktywne pochodzenia roślinnego.

Podsumowanie

Na sam koniec, chcemy podzielić się z Wami myślą, która być może jest już Wam znana, ale warto sobie wziąć ją do serca – pielęgnacja to nie sprint, to maraton. Wobec tego stosując naturalną pielęgnację musimy pamiętać o konsekwencji. Długotrwałe i satysfakcjonujące efekty można uzyskać tylko i wyłącznie poprzez regularne stosowanie kosmetyków.

Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do naturalnych produktów kosmetycznych, zobacz co kryje pudełko niespodzianka w Holandii!

Tags